Ludowy Klub Jeździecki LEWADA, ul. Parkowa 23, 47-263 Zakrzów
tel.: 77 4875417, e-mail: lewada@kjlewada.pl
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

 

LEWADA TEAM

Jest twórcą sukcesów klubu, jego trenerem i menadżerem. Od stycznia 2000 do lutego 2005 pełnił obowiązki trenera Kadry Narodowej, a od 2018 obowiązki trenera młodzieżowej Kadry Narodowej PZJ. We wrześniu 2018 roku Andrzej Sałacki został wiceprezesem Central European Dressage Working Group. Jako jeździec zdobył dwanaście medali Mistrzostw Polski. Jest członkiem sześcioosobowego zarządu International Dressage Trainers Club.
Z wykształcenia jest lekarzem weterynarii i absolwentem studiów trenerskich. Uprawia jeździectwo od wielu lat. Zaczynał starty jako junior w konkurencji skoków (brał udział m.in. w Mistrzostwach Europy Juniorów). Wielokrotnie reprezentował polskie barwy za granicą, w 1996 roku jak pierwszy Polak zakwalifikował się na Dioksanie do finałów Pucharu Świata w Goeteborgu. W latach osiemdziesiątych zainicjował konkurencję woltyżerki w Polsce. Prowadzony przez niego zespół woltyżerki z Jaroszówki dwukrotnie zdobywał srebrny medal Mistrzostw Świata, a Andrzej Sałacki zyskał renomę najlepszego lonżujacego.
Jest twórcą bezprecedensowego jeździeckiego show - pokazu ujeżdżenia Grand Prix na koniu bez uzdy - który na zaproszenie ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, księżniczki Anny prezentował na Wembley, zdobywając tytuł "Jeźdźca Roku". Pokaz, który wykonywał na Czcionce cieszył się ogromnym powodzeniem - był prezentowany na najwiekszych światowych imprezach jeździeckich, m.in. podczas CHIO Aachen, CHI w Hamburgu, na German Classics w Bremen, CSI w Helsinkach, w Wienerstadthalle we Wiedniu, w Neumunster, podczas Fiera Cavalli di Verona , na CHI w Donaeuschingen, CHI w Falsterbo, Mistrzostwach Świata w Riesenbeck, podczas Salon de Cheval w Paryżu i na Equitanie oraz na zaproszenie ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, księżniczki Anny na słynnym brytyjskim show "Horse of the Year" na Wembley. Jako jedyny jak dotąd Polski jeździec otrzymał zaproszenie do Windsoru na specjalny, prywatny pokaz przed królową Elżbietą II.
Obecnie odnosi sukcesy jako trener - zawodnicy LEWADY zdobywają medale Mistrzostw Polski, są w Kadrze Narodowej, a trenowane przez niego konie wysoko plasują się w MPMK. Jest też autorem popularnego podręcznika: "Trening, sędziowanie, przepisy w konkurencji ujeżdzenia"

 

Mistrzyni Młodych Jeźdźców w 2000 roku na Goldamosie, złota medalistka Mistrzostw Polski Seniorów 2001 i 2002, również na Goldamosie. W roku 2003, 2006, 2013 i 2016 srebrna, a latach 2004, 2005 i 2007 brązowa medalistka Mistrzostw Polski Seniorów. W latach 2005-2008 Żaneta na klaczy With You zwycieżała w Mistrzostwach Polski Młodych Koni w kategoriach cztero, pięcio i szesciolatków hodowli zagranicznej, a sukcesy kontynuowała z ogierem Beethoven. W latach 2007-2009 uzyskiwała kwalifikacje i brała udział w Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Verden. Reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Aachen, Mistrzostwach Europy w Hagen 2005, Mistrzostwach Świata w Caen 2014 i Mistrzostwach Europy Aachen 2015. 

W barwach Lewady od 2011 roku. Największe sukcesy do tej pory - trzynaste miejsce na Mistrzostwach Europy w Rotterdamie w Grand Prix Special i dwunaste w Grand Prix Freestyle - odniosła na jedenastoletnim wałachu Martini. Z powodeniem startowała w wielu imprezach międzynarodowych, między innymi: CDI Achleiten, CDI Compiegne, CDI Fritzens, CDI Aachen, Partynice Dressage Competition, CDI Mediolan. Beata Stremler jest Mistrzynią Polski seniorów w ujeżdżeniu 2011 i oczywiście członkiem Kadry Narodowej. Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012.

Kurs instruktorski ukończyła w Lewadzie w roku 2003, rok później zwyciężyła w Akademickich Mistrzostwach Polski na koniu Kevin. W 2005 roku na Hunie I zwyciężyła w Mistrzostwach Polski Młodych Koni w kategorii pięciolatków, a rok później na tym samym koniu zajęła trzecie miejsce w sześciolatkach. Od 2002 roku Katarzyna Popiołek startowała w barwach SLKS Książ. Od 2009 roku jest zawodniczką Lewady, a od stycznia 2011 trenerem naszych juniorów. Brązowa medalistka Otwartych Mistrzostw Opolszczyzny w roku 2010 i 2011, srebrna medalistka Mistrzostw Opolszczyzny 2017 oraz Mistrzyni z roku 2018. W roku 2017 na klaczy Adrenalin zajęła czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów. Startowała w Zawodach Międzynarodowych w Zakrzowie i Brnie w konkursach Małej Rundy.

W barwach LKJ Lewada od roku 2016, w tym samym roku na klaczy Rainbow piąta na Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii dużych koni. W roku 2017 zdobyła Julia zdobyła na Rainbow zdobyła srebrny medal Halowego Pucharu Polski Juniorów Młodszych oraz brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Od roku 2018 członek Kadry Narodowej Juniorów, na Da Capo zobyła srebrny medal Halowego Pucharu Polski Juniorów oraz brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów oraz reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy w Fontainebleau. W roku 2019 zdobyła brązowy medal Halowego Pucharu Polski Juniorów. Na codzień trenuje z Nikolą Marczak.

W barwach LKJ Lewada startuje do roku 2013. Brązowa medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w roku 2013 i srebrna medalistka rok później. W roku 2015 Jagoda Dąbrowska na Attack With Me zdobyła złoty a w 2017 brązowy medal na Halowym Pucharze Polski w Ujeżdżeniu w kategorii juniorów oraz brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii Młodych Jeźdźców. Mistrzyni Opolszczyzny w Ujeżdżeniu w kategorii seniorów w latach 2015-2017.

Od 2012 roku zawodniczka Lewady Zakrzów. W 2012 roku zwyciężczyni Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na koniu Don Roko. W roku 2011 brązowa medalistka Mistrzostw Dolnego Śląska w kategorii juniorów. W roku 2016 na Romantic P srebrna medalistka Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców. W roku 2017 brązowa medalistka Otwartych Mistrzostw Opolszczyzny.

Natalia zaczynała od skoków przez przeszkody w Ostrodze Opole. W barwach Lewady od roku 2016. Uczestniczka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (w roku 2018 siódme miejsce). W roku 2017 zdobyła na Lunie brązowy medal Otwartych Mistrzostw Opolszczyzny Juniorów oraz złoty medal Halowego Pucharu Śląska Opolskiego Juniorów.  W roku 2018 zajęła czwarte miejsce w Pucharze Polski Kuców oraz srebrny medal Halowego Pucharu Śląska Opolskiego Juniorów na kucach. W roku 2019 Nalia zajęła czwarte miejsce w Pucharze Polski Juniorów na kucach, a w kwietniu zadebiutowała w zawodach międzynarodowych zajmując podczas CDIP Zakrzów trzecie miejsce w konkursie Pony Freestyle.

Przygodę ze startami w ujeżdżeniu Kaja Koszowska rozpoczynała podczas cyklu zawodów towarzyskich o Puchar Lewady oraz Mistrzostw Polski Amatorów w Ujeżdżeniu. W barwach LKJ Lewada od roku 2016, kiedy to uczestniczyła w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W roku 2017 zdobyła złoty medal na Hormon Ponysport podczas Otwartych Mistrzostw Opolszczyzny Juniorów oraz na Hunie I brązowy medal Halowego Pucharu Śląska Opolskiego Juniorów. W roku 2018 Kaja Koszowska na Hormon Ponysport zajęła szóste miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów na kucach w Ujeżdżeniu, złoty medal Otwartych Mistrzostw Opolszczyzny Juniorów oraz złoty medal Halowego Pucharu Śląska Opolskiego Juniorów na kucach. W tym samym roku na Halowym Pucharze Śląska Opolskiego zdobyła srebrny medal w kategorii juniorów na Morning Sun.

Weronika Wiącek - to jedna z naszych młodszych zawodniczek, reprezentuje nasz klub od poczatku 2018 roku. Przygodę z ujeżdżeniem rozpoczęła startami w Pucharze Lewady w roku 2015. Srebrna medalistka Mistrzostw Polski Amatorów 2018, uczestniczka Pucharu Polski Pony 2018, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2018 oraz Halowego Pucharu Polski Juniorów Młodszych 2019.

Szukaj w serwisie

Nasi Partnerzy