Ludowy Klub Jeździecki LEWADA, ul. Parkowa 23, 47-263 Zakrzów
tel.: 77 4875417, e-mail: lewada@kjlewada.pl
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

Halowy Puchar Opolszczyzny zakończony!

W dniach 9-10 kwietnia 2016 w hali Zakrzowskiego GOSiRu odbył się Halowy Puchar Opolszczyzny w Skokach przez przeszkody. W Pucharze oraz rozgrywających się równolegle Zawodach Regionalnych i Towarzyskich udział wzięło łącznie blisko sto par. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach: Nadzieje Jeździeckie oraz Mała i Duża Runda.
W pierwszej kategorii - Nadzieje Jeździeckie - klasyfikacja podzielona była na juniorów i seniorów, po dwóch półfinałach osiem par miało 0 punktów karnych, a o zwycięstwie decydował konkurs “z trafieniem w normę czasu”. Najlepszą seniorką okazała się Kaja Sabok na Emilli, a w kategorii juniorów zwyciężyła najmłodsza uczestniczka zawodów, dziesięcioletnia Martyna Hilla na kucu Golden Star, której do wyznaczonego optymalnego czasu zabrakło 0,44 sekundy. W rozgrywanej na przeszkodach o wysokości 100 i 105 cm Małej Rundzie przed niedzielnym półfinałem siedem par zachowało czyste konto, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była jeszcze dodatkowa rozgrywka. Ostatecznie najlepsza okazała się Natalia Szynkler na Medynie, srebrny medal wywalczył Jakub Lubszczyk i Tosca, a brązowy Sebastian Białczak i Rosa.
W najtrudniejszych konkursach Dużej Rundy, przeznaczonych dla doświadczonych zawodników i rozgrywanych na przeszkodach o wysokości do 125 cm złoty medal zdobyła Aleksandra Pilatowicz na klaczy Nenia z LKJ Olimp Prudnik, drugie miejsce przypadło Karolinie Fedorowicz na Glorii z Klubu Jeździeckiego Korys Przygorzele, a na trzecim miejscu podium stanął dosiadający wałacha Woopy Boy Marek Garus z Klubu Jeździeckiego Moszna.
Organizatorem zawodów był Ludowy Klub Jeździecki Lewada Zakrzów, a fotorelację autorstwa Małgorzaty Żółtańskiej znaleźć można na profilu FB Opolskiego Zwiazku Jeździeckiego.