Ludowy Klub Jeździecki LEWADA, ul. Parkowa 23, 47-263 Zakrzów
tel.: 77 4875417, e-mail: lewada@kjlewada.pl
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

 

         

 

AKTUALNOŚCI

Mamy to! Żaneta Skowrońska-Kozubik wystartuje na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Nasza zawodniczka, która rok temu poprowadziła polską drużynę do zwycięstwa w kwalifikacjach, mimo zmiany wierzchowca potwierdziła wysokąi stabiną formę. W poniedziałek Żaneta Skowrońska-Kozubik została przez Zarząd Polskiego Zwiazku Jeździeckiego nominowana do drużyny na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. To olbrzymi sukces zawodniczki, trenera Andrzeja Sałackiego i całego klubu. Z dumą trzymamy kciuki za start!

Bardzo dobrze zaprezentowały się siostry Carolinie i Veronica Pawluk podczas Międzynarodowych Zawodów w Ujeżdżeniu, które w dniach 20-23 czerwca odbyły się w Brnie. Startująca w kategorii Juniorów Veronica Pawluk w konkursie Junior Team zwycieżyła na klaczy Fallete Old (70,000%), a na wałachu Danclair zajęła drugie miejsce (68,990%). Veronica podwójnym zwycięstwem zakończyła także start w konkursie Junior Individual - zwycieżyła ponownie na Fallete Old ze świetną notą 72,152%, a miejsce drugie wywalczyła z Danclair (69,902%). Z kolei w kategorii Młodych Jeźdźców Carolina Pawluk startująca na ogierze Fuerst Fernando Old uzyskała wynik 68,039%, tracąc do zwycięzcy konkursu niespełna 0,7%. Siostry Pawluk potwierdzają wysoką formę przed Mistrzostwami Europy, Caroline w dniach 16-21 lipca rywalizować będzie w St. Margarethen (Austria), a Varonica tydzień później w Opglabbeek (Belgia). Trzymamy kciuki!

Zawodniczka naszego klubu Dominika Pączek startująca na wałachu Lucatoni została Mistrzynią Polski w Paraujeżdżeniu. Tegoroczne Mistrzostwa Polski odbywały się razem z Zawodami Międzynarodowymi CPDI Sopot w dniach 20-23 czerwca. Nasza amazonka po wyrównanej rywalizacji była drugia po pierwszym półfinale, miejsce to utrzymała po drugim półfinale, aby po finałowym konkursie zajać najwyższe miejsce na podium. Klasyfikacja Mistrzostw Polski w Paraujeżdżeniu 2024 przedstawia się następująco:
1. Dominika Pączek & LUCATONI (LKJ Lewada) - 193,204%
2. Maciej Bigaj & LIVERPOOL (KS Faruk) - 192,777%
3. Agata Weigt & JASKIERNIK (SKJ Golden Dream) - 192,336%
Gratulacje!

W dniach 13-16 czerwca podczas CDI4* Achleiten, odbyły się kwalifikacje polskiej kadry narodowej na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Startująca na wałachu Love Me Żaneta Skowrońska-Kozubik wynikiem 67,283% zajęła siódme miejsce ex aequo z Olgą Safronovą na Sandro D'Amour i były to najwyższe miejsca Polaków w konkursie Grand Prix. Dla Żanety Skowrońskiej-Kozubik był to ostatni start kwalifikacyjny przed Igrzyskami. W okresie od marca do czerwca 2024 nasza para brała udział w pięciu imprezach międzynarodowych (CDI3* Motesice, CDI3* Wrocław, CDI3* Gościszów, CDI-W Olomouc i CDI4* Achleiten) za każdym razem uzyskując wyniki powyżej 67%. Ostatnie starty kadrowiczów odbędą się w najbliższy weekend na CDI-W Brno (Katarzyna Milczarek) oraz CDI3* Sopot (Olga Safronova i Susanne Krohn), skład reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie zostanie podany przez Zarząd PZJ już za tydzień.

W miniony weekend w Achleiten w Austrii ponownie bardzo dobrze zaprezentowała się Veronica Pawluk. W konkursie Junior Team zawodniczka zwyciężyła na klaczy Fallete Old (69,727%), a na wałachu Danclair była szósta (67,788%). Dzień później w konkursie Junior Individual Veronica Pawluk na Fallete Old zajęła trzecie miejsce (69,176%), a na Danclair czwarte (68,708%). Nasza zawodniczka potwierdziła wyskoką formę przed nadchodzącymi Mistrzostwami Europy, w których na pewno będzie mocnym punktem polskiej drużyny.
fot. CDI Achleiten

Katarzyna Popiołek na Cerro zwycieżyła w dwóch konkursach dużej rundy na zakończonych wczoraj w Gościszowie Zawodach Ogólnopolskich i Regionalnych w Ujeżdżeniu. W sobotnim konkursie Grand Prix para uzyskała swój najlepszy dotychczas wynik - 64,200%. Dzień wcześniej w konkursie Intermediate II Katarzyna Popiołek na Cerro była najlepsza (65,658%), a tuż za nią uplasowała się Jagoda Dąbrowska na Go Go Borneo, która uzyskała notę 65,219%. Gratulacje!

Szukaj w serwisie

Nasi Partnerzy