Ludowy Klub Jeździecki LEWADA, ul. Parkowa 23, 47-263 Zakrzów
tel.: 77 4875417, e-mail: lewada@kjlewada.pl
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

CDI Zakrzów 2020 - dzień drugi

W drugim konursie CDICh - Children Team o nagrodę FairPlay - ponownie najlepsza okazała się para z Republiki Czeskiej Johana Vasaryova i Firestone (77,700%), na drugim miejscu Lena Pogel i Bon Cruz M (73,775%) z Niemiec, a na trzecim Polska para Taja Zoll i Blacky (73,725%).
Po raz pierwszy na CDI Zakrzów 2020 usłyszeliśmy Mazurka Dąbrowskiego dzięki Ewie Golubińskiej na Leuns Veld's Winston, która z notą 69,595% zwycięzyła w konkursie Pony Individual o nagrodę FairPlay. Na drugim miejscu uplasowała się Weronika Lewandowska na Hojvejs Casmir, a na trzecim Sophie Luisa Duuen na Dimacci D z Niemiec.
W konkursie Prix St. George o nagrodę Pferdesport Wintermuehle zwycięzyła para z Niemiec Carina Scholz i Quadrophenia 7 (71,324%), na miejscu drugim Jessica Jeijser i Djambalayka z Holandii (70,382%), a na trzecim Sandra Sysojeva i Furst z Litwy (69,882%). Najwyżej z Polaków na miejscu 14 Kamil Puliński i Henderson (65,294%).
Anna Kappelhoff na Quartermain 4 z notą 69,530% zwyciężyła w konkursie Young Rider Team o nagrodę firmu Konko i po praz drugi dzisiaj usłyszeliśmy hymn Niemiec. Aktualna Mistrzyni Polski Młodych Jeźdźców Aurelia Von Mauberg na Diamo Dream na drugim miejscu, a Weronika Frąckowiak i Dreamcat na czwartyym.
W konkursie dnia - Grand Prix o nagrodę Województwa Opolskiego - ze świetnym wynikiem 76,761% zwyciężył Benjamin Werndl na Daily Mirror 9, przed Fredericiem Wandresem na Duke of Britan (Niemcy) i Olgą Safronovą na Sandro D Amour (Białoruś). Żaneta Skowrońska-Kozubik na Romanticu P uplasowała się na 8 miejscu z wynikiem 66,631%. Jutro zawody rozpoczniemy o 8:30 konkursem finałowym CDICh - Children Individual, a o 10:50 walka o punkty Pucharu Świata w konkursie Grand Prix Freestyle. Zawody odbywają się bez pubiczności, ale przez cały dzień zmagania zawodników oglądać można na www.cdizakrzow.com w relacji realizowanej przez swiatkoni.pl